GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Aktualizacja Polityki Energetycznej Polski

8 listopada 2019, 23:25 / Opracowanie własne na podstawie komunikatu Ministerstwa Energii. Zdjęcie: Ministerstwo Energii
Aktualizacja Polityki Energetycznej Polski

Ministerstwo Energii opublikowało dzisiaj uaktualnioną wersję Polityki Energetycznej Polski do roku 2040. Pierwsza wersja raportu ukazała się pod koniec ubiegłego roku. Po uwzględnieniu uwag dotyczących pierwszego projektu dokument ponownie został poddany konsultacjom.

„Polityka energetyczna Polski do 2040 r. – strategia rozwoju sektora paliwowo-energetycznego” (PEP2040). – Przedstawiamy zaktualizowany po konsultacjach społecznych projekt Polityki energetycznej Polski do 2040 r. Uwzględnia on wiele ze zgłoszonych uwag, a jego priorytetem jest zachowanie ewolucyjnego charakteru transformacji polskiej energetyki, aby przebiegała ona w sposób bezpieczny dla ludzi i gospodarki – podkreśla minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 PEP 2040 jest to dokument wyznaczający kierunek dla polskiej elektroenergetyki oraz sektora paliwowego. Uwagi do obecnego projektu można składać do 29 listopada 2019 roku.

Publikacja dostępna na stronie ministerstwa [link]

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ