GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Ważny wyrok w temacie mobbingu

19 listopada 2019, 23:28 / Opracowanie własne na podstawie FoxNews. Zdjecie: wikimedia commons, autor: Gnsin
Ważny wyrok w temacie mobbingu

Sąd wydał orzeczenie w głośnej sprawie samobójstwa inżyniera pracujacego dla japońskiej centrali Toyoty. Wynika z niego, że powodem, dla którego młody człowiek odebrał sobie życie był mobbing ze strony przełożonego. Jego szef miał go regularnie wyzywać, zabraniać mu pobierania urlopu i wyśmiewać jego dyplom licencjata, który uzyskał na mniej prestiżowej uczelni. W 2016 udał się na zwolnienie lekarskie z powodu stresu, po czym Toyota przeniosła go do innego działu. Na jego nieszczęście, nadal pracował w bezpośredniej bliskości dawnego zwierzchnika. 

To nie pierwszy skandal związany z Toyotą. Wcześniej, w 2015 Matsuri Takahari popełniła samobójstwo po tym, jak przepracowała 100 nadprogramowych godzin na przestrzeni miesiąca. Ogółem, w 2018 aż 199 samobójstw w Japonii zostało uznanych za spowodowanych pracą. 

Chociaż wyrok dotyczy Japonii, to oznacza on rosnącą świadomość problemu, jakim jest mobbing. W Polsce stres związany z pracą ciągle jest bagatelizowany, ale głośne sprawy takie jak opisywana, pomagają go nagłośnić. Przypominamy, w rubrykach zwolnień lekarskich jest pozycja 'silny stres', zatem jeżeli czujecie się silnie zestresowani pracą - jest to podstawa do wzięcia L4!

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ