GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Pierwszy pociąg towarowy dotarł z Chin do Gdańska. Jechał 10 dni

24 listopada 2019, 23:16 / Opracowanie własne na podstawie Radia Gdańsk. Zdjęcie: pixabay

Jak podało Radio Gdańsk pierwszy pociąg towarowy z Chin dotarł do gdańskiego portu w 10 dni i przetransportował kilkadziesiąt kontenerów. Początkowa stacja zaczynała się w chińskim mieście Xi’an a końcowa w porcie gdańskim. Można powiedzieć, że połączenie to jest historycznym wydarzeniem, bowiem nigdy wcześniej pociąg nie wykonał tak dalekiej trasy. 

Pomimo tego, że transport drogą kolejową jest dwukrotnie droższy od przewożenia towarów drogą morską, to rozwiązanie to wzbudziło bardzo duże zainteresowanie wśród przedsiębiorców, dla których zwykle bardziej istotnym czynnikiem jest czas dostawy, a nie jego cena. Transport drogą morską trwa około 45-50 dni. W tym czasie firmy mogą zrealizować kilka transportów koleją i choć poniosą wyższe koszty dostawy to ostatecznie zyskają znacznie więcej.

Ewa  Połącarz
Ewa Połącarz

Specjalista ds. Zakupów. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – kierunek Towaroznawstwo, specjalność Zarządzanie Jakością Wyrobów. Audytor Wewnętrzny ISO 9001:2015.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ