GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
na żywo
Koronawirus zagrozi reelekcji Trumpa?

Goldman Sachs uderzył dwoma przewidywaniami związanymi z epidemią koronawirusa. Po pierwsze, wątpliwym jest by...

pokaż więcej
Polska będzie miała podatek cyfrowy. Jak się uda to z OECD, jak nie, to sama

Minister Finansów Tadeusz Kościński, w rozmowie z portalem wnp zadeklarował, że Polsce jest potrzebny p...

pokaż więcej

Przedsiębiorcy o podmiotowym modelu rozwoju dla polskiej gospodarki. Przełomowy raport i konferencja Polskiego Towarzystwa Gospodarczego

29 listopada 2019, 09:18 / źródło: opracowanie PTG / zdjęcie: PTG
Przedsiębiorcy o podmiotowym modelu rozwoju dla polskiej gospodarki. Przełomowy raport i konferencja Polskiego Towarzystwa Gospodarczego

Polskie Towarzystwo Gospodarcze 29 listopada w warszawskim Hotelu Bellotto (ul. Senatorska 13/15) organizuje konferencję z udziałem polskich przedsiębiorców, podczas której zaprezentowany zostanie raport „Globalizacja 4.0. Podmiotowy model rozwoju” dotyczący barier rozwojowych polskiego przemysłu. Start wydarzenia o godz. 10:00, rejestracja dostępna na konferencja.iptg.pl.

Uczestnikami wydarzenia będą przedstawiciele świata polskiego biznesu, którzy podejmą dyskusję na temat kluczowych problemów polskich przedsiębiorców, w tym kwestii legislacji, funkcjonowania systemu podatkowego, czy wspierania eksportu i rozwoju nowoczesnych technologii. Fundamentem i centrum tej dyskusji będzie przedstawiony raport pt. „Globalizacja 4.0. ” Podmiotowy model rozwoju”. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani przyszłością i rozwojem polskiej gospodarki.

Raport został stworzony z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Gospodarczego. Autorzy raportu wskazują na potrzebę stworzenia efektywnego podmiotowego modelu rozwoju, dzięki któremu nasza gospodarka nawiązałaby rywalizację z największymi gospodarkami świata. W raporcie PTG nie boi się zadawać trudnych pytań i spoglądać na nasze dotychczasowe doświadczenia krytycznie. Jest to konieczne jeśli chcemy zdefiniować na nowo kluczowe cele naszego rozwoju.

„Jesteśmy w epoce globotyzacji czyli rzeczywistości Przemysłu 4.0 w wymiarze globalnym. Dziś światowa gospodarka z jednej strony nastawiona jest na niezwykle dynamicznie postępującą informatyzację i rozwój procesów technologicznych, a z drugiej strony gospodarki wielu państw tworzą system naczyń połączonych, w którym warunki makroekonomiczne wpływają na wszystkich. W takim klimacie dane państwo może skutecznie rozwijać swój potencjał i wykorzystywać pojawiające się szanse, tylko korzystając z jednolitej i przemyślanej strategii” – komentuje Tomasz Janik, prezes Polskiego Towarzystwa Gospodarczego.

Konferencja organizowana przez PTG to symboliczny moment zainicjowania nowego spójnego spojrzenia na model rozwoju gospodarczego Polski. 29 listopada w Warszawie w Hotelu Bellotto spotkają się przedstawiciele polskich przedsiębiorstw z wielu branż, by wspólnie dyskutować nad tezami raportu. Konkluzje z konferencji będą stanowić uzupełnienie raportu, który w poszerzonej wersji ma zostać przekazany przedstawicielom rządu.
„To będzie symboliczny głos środowiska polskich przedsiębiorców apelujących o podjęcie przez rząd konkretnych kroków w celu kształtowania silnej gospodarki, opartej na polskim, prywatnym kapitale. PTG jako organizacja zrzeszająca przedstawicieli polskiego i prywatnego kapitału czuła się zobowiązana, by zainspirować ten wspólny głos naszego środowiska. Dlatego efekt naszych działań chcemy przekazać na ręce władz. Mamy nadzieję, że będzie to znaczący impuls do prowadzenia podmiotowej polityki gospodarczej w Polsce” – tłumaczy Tomasz Janik.

POZOSTAŁE MATERIAŁY

Polska zamożniejsza od Portugalii?
26 lutego 2020, 23:53 1 komentarz
Przyszłość demograficzna Europy Wschodniej [ANALIZA]
25 lutego 2020, 23:45 0 komentarzy
Manager – zawód na wymarciu?
24 lutego 2020, 23:40 0 komentarzy
pokaz więcej

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ