GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
na żywo
PWC zamieszane w aferę na 2 mld dolarów

W telegraficznym skrócie: córka dyktatora Angoli zbudowała w tajemniczy sposób imperium w...

pokaż więcej
MFW koryguje w dół prognozy na 2020

Międzynarodowy Fundusz Walutowy zrewidował w dół swoją październikową prognozę globalnego wzrostu PKB. ...

pokaż więcej
Już nie chcemy tak szybko wydawać zarobionych pieniędzy

Osłabnie konsumpcja gospodarstw domowych, która pozostaje główną siłą napędową polskiej gospodar...

pokaż więcej

Koniec boomu na hulajnogi elektryczne?

12 stycznia 2020, 23:28 / Opracowanie własne na podstawie FoxNews. Zdjęcie: pixabay
Koniec boomu na hulajnogi elektryczne?

Jedna z wiodących wypożyczalni elektrycznych hulajnóg, które szturmem wdarły się na ulice Warszawy, Lime, zwija biznes aż w dwunastu metropoliach. Są to miasta w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej. Ruch ten firma uzasadnia koncentrowaniem się na dochodowości. Decyzja wiąże się z koniecznością zwolnienia około 14% pracowników. 

Bolt, inna wypożyczalnia hulajnóg, również wycofała się ostatnio z kilku rynków w Stanach Zjednoczonych, aczkolwiek nie podano, z których.

Czy decyzje te oznaczają, że wstępny boom na hulajnogi elektryczne się kończy? Z jednej strony nie należy wyciągać pochopnych wniosków - USA to miejsce, gdzie niemal kazdy dorosły obywatel ma samochód, zatem usługa skuterowo/hulajnogowa nie musi cieszyć się wielką popularnością. Z kolei w Ameryce Południowej spotkać można rozmaite skutery i motorowery. Z drugiej jednak, nawet w Polsce coraz więcej mówi się o tym, że wypożyczalnie hulajnóg zwyczajnie wykorzystały furtkę w prawie. Hulajnoga nie była sklasyfikowana w przepisach, nie ma też odpowiednich kar za pozostawianie zuzytego sprzętu w miejscach publicznych, co oznacza, że firmom nie opłaca się go utylizować. Dochodzą do tego kwestie bezpieczeństwa oraz estetyka (miasta zarzucone hulajnogami umieszczonymi w różnorakich miejscach). Po raz pierwszy jednak mówi się o tym, że wypożyczalnie wycofują się z konkretnych rynków, do tej pory mowa była wyłącznie o ekspansji. 

3 komentarze

Mario
Mario
14 stycznia 2020, 14:54
Bravo! Pozamykać wszystkie wypożyczalnie!!! Chcesz hulajnogę elektryczną,sam sobie kup i korzystaj,dbaj o nią i używaj z głową!!!
ODPOWIEDZ
romrom
romrom
14 stycznia 2020, 08:55
dodalbym jeden minus, ludzi ktorzy nie dbaja o cudza wlasnosc.
ODPOWIEDZ
Dema
Dema
14 stycznia 2020, 09:00
Oraz zostawianie hulajnóg w dowolnym miejscu np. na środku chodnika

przeczytaj także

© 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ