GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

CD Project RED przesuwa premierę Cyberpunk 2077

16 stycznia 2020, 23:21 / Opracowanie własne na podstawie CDPR. Zdjęcie: CDPR
CD Project RED przesuwa premierę Cyberpunk 2077

CDPR w przesłanym mediom oświadczeniu poinformowało, że przesuwa premierę swojego najnowszego hitu z kwietnia na 17 września b.r. Jako przyczynę studio podaje chęć wyeliminowania usterek i doszlifowania gry przed rozpoczęciem sprzedaży. Zaznacza jednocześnie, że gra jest kompletna i można ją w pełni przejść.

Nie jest jeszcze jasne jak rynek zareaguje na decyzję CDPR. Jeżeli jednak firma uznała, że gra wymaga dopieszczenia, decyzja ta, nawet jeżeli inwestorzy zareagują na nią dość kwaśno, jest uzasadniona. Gracze pamiętają klęskę Mass Effect Andromeda, która została wypuszczona na rynek z masą błędów, bugów i problemów z animacjami, z których śmiał się później cały Internet. Katastrofa Andromedy była tak wielka, że reboot bardzo popularnej przecież serii Mass Effect umarł, a studio odpowiedzialne za porażkę, Bioware Montreal zostało wygaszone. 

Oczywiście pytanie, czy w pół roku, o które odłożono premierę, CDPR faktycznie uda się wyeliminować błędy z Cyberpunka. Jeżeli została podjęta drastyczna decyzja, wnioskować można, że z projektem o nazwie Cyberpunk 2077 może wcale nie być najlepiej. Jak dotąd CDPR jest ciągnięte przez olbrzymi międzynarodowy sukces Wiedźmina 3. To właśnie Cyberpunk pokaże, czy studio rzeczywiście jest tak dobre, jak wycenia je rynek, czy też było bohaterem jednej akcji. 

OSTATNIE WYDARZENIA

pokaz więcej

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ