GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Wizja nowej Europy

14 lutego 2020, 00:25 / Opracowanie na podstawie informacji prasowej INE. Zdjęcie: NASA
Wizja nowej Europy

Jak Europa może skorzystać na amerykańsko-chińskiej wojnie handlowej? Czy NATO czeka rozpad? Dlaczego Unia Europejska powinna otworzyć się na Bałkany? Czy jesteśmy przygotowani na kryzys ekonomiczny? To tylko kilka z ponad stu pytań, jakie padają w pierwszym raporcie Instytutu Nowej Europy - dynamicznie rozwijającego się think tanku, który ma ambicje, by stać się czołową instytucją doradczą osób decydujących o kierunkach rozwoju polskiej polityki.

"Wizja Nowej Europy" to 14 pasjonujących rozmów o przyszłości Starego Kontynentu, w których znajdują się opinie polskich i zagranicznych ekspertów, dotyczące zmian jakie czekają nas w ciągu najbliższych 15-20 lat. Na pytania o Unię Europejską, amerykańsko-chiński konflikt handlowy, wojsko, nowe technologie, energetykę, dyplomację, społeczeństwo obywatelskie, wybory i podatki, odpowiadają Bogdan Góralczyk, Radosław Pyffel, Dominika Ćosić, Bolesław Balcerowicz, Adam Zamoyski, Leslie Lenkowsky, Anna Pacześniak, Artur Bartoszewicz, Edward Wąsiewicz, Marcin Roszkowski, Stjepo Bartulica, Aureliusz Górski, Witold Modzelewski i Ryszard Florek.

Jak pisze we wstępie dr Artur Bartoszewicz, Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Nowej Europy - To nieprawda, że wszystko, co najlepsze już było, a wizji dobrej i bezpiecznej przyszłości przed Europejczykami i wspólną Europą już nie ma. Ta przyszłość jest, bo jesteśmy my. Rozejrzyjmy się wokół i zauważmy, jak dobrze wykształceni, zaradni, odważni, odpowiedzialni, szanujący innych, kochający i przekonani, że warto budować są nadal Europejczycy. Nawet jeśli media kreują inny obraz, a politycy często wykorzystują słabości, to ludzie w Europie są w stanie zbudować Nową Europę na wzór swoich marzeń i wbrew swoim lękom. Zadaliśmy szereg pytań ludziom, którym dziękujemy serdecznie za udział w tym przedsięwzięciu. Pytań o przyszłość społeczną, gospodarczą, polityczną Europy. O wyzwania, bariery, ale i potencjał, a przede wszystkim o pomysły na Nową Europę.

Rozmowy z ekspertami sukcesywnie ukazują się na stronie Instytutu Nowej Europy -

Raport można znaleźć [link]

 

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ