GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Chiński sposób na koronawirusa

24 marca 2020, 23:41 / źródło: opracowanie autorskie / zdjęcie: pixabay
Chiński sposób na koronawirusa

W prowincji Hubei już piąty dzień z rzędu nie zanotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od 8 kwietnia będzie też można dotrzeć do miasta Wuhan, które było pierwszym źródłem wirusa. Sytuacja jest jeszcze daleka od normalności, ale można powiedzieć, że najgorszy etap epidemii w Państwie Środka już minął.

Według oficjalnych danych chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia na dzień 24 marca łącznie zachorowało 81 171 osób, zmarło 3 277 osób, a liczba wyleczonych wynosi 73 159.

Jak Chiny sobie radzą z koronawirusem? Oto chińska recepta na epidemie:

Dyscyplina

Chińczycy nie relatywizują zagrożenia. W wielu chińskich miastach nastała wiosna i świeci słońce, jednak mimo tego nikt nie wybiera się na wiosenny spacer. Wszyscy siedzą w domach.

Kwarantanna

Wszyscy podróżujący do Chin są objęci obowiązkową 14-dniową kwarantanną.

Ograniczenia komunikacyjne

1 stycznia w Wuhan zamknięto tymczasowo dworce kolejowe, autobusowe, lotniska, metro oraz zawieszono kursowanie autobusów miejskich. W kolejnych dniach podjęto decyzję o odcięciu miasta od reszty Chin. Wuhan zostało otoczone kordonem sanitarnym. Następnie kordon został rozszerzony o kolejne miasta w prowincji Hubei. Szacuje się, że ograniczeniew przemiszczaniu dotknęło 50 milionów ludzi.

Kontrola osiedli mieszkaniowych

We wszystkich miastach w Chinach wprowadzono stacje kontrolne, które pilnują wchodzących jak i wychodzących mieszkańców osiedli. Wymagane jest okazanie dokumentu o zamiarze powrotu do zamieszkiwanego miejsca. Osoby wychodzące mają obowiązek zakładania maseczek oraz sprawdzana jest temperatura ciał mieszkańców.

Sprzedaż internetowa z pewnymi ograniczeniami

Można dokonywać zakupów przez internet, jednak dostawcy nie mają możliwości osobistego wręczania paczek. Zakupy należy położyć w wyznaczonym miejscu przez społeczność lokalną, a klienci sami odbierają towar. Dostawcy są poddawani kontroli temperatury ciała przy wjeździe na osiedle mieszkaniowe.

Dostępność leków

Wprowadzono system rejestracji, dla tych, którzy kupują leki wzmacniające odporność.

Odwołane imprezy masowe

Wszelkie konferencje, koncerty, targi handlowe, spotkania grupowe zostały odwołane.

Autor: Jacek Perzyński - analityk PolishBrief.pl

Zapisz się na PolishBrief.pl

Analizy, opinie i wywiady. Gospodarczy skrót dnia.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ