GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Lotniskowce jak wycieczkowce. Tkwią na morzu a wirus szaleje

2 kwietnia 2020, 12:01 / Opracowanie na podstawie CNN. Zdjęcie: US Navy, Chris Brown
Lotniskowce jak wycieczkowce. Tkwią na morzu a wirus szaleje

Niedawno pisaliśmy o wyliczeniach Guardiana, według którego przynajmniej 10 wielkich wycieczkowców błąka się po morzach, nie mogąc zawinąć do portu. Na statkach pojawiają się pierwsi zarażeni. Okazuje się, że wizje jak z horroru wystąpić mogą nie tylko w statkach pasażerskich, ale i we flotach wojennych na dalekich misjach. Lotniskowiec USS Theodore Roosevelt powinien w trybie natychmiastowym zawinąć do portu. Na okręcie zarażonych jest 93 marynarzy, z załogi liczącej 4800 osób. Jest to 10% wszystkich zarażeń w całej armii amerykańskiej. Szczęśliwie dla nich, ponad 1000 z nich zostało ewakuowanych do Guamu. Guam jest jednak maleńką wysepką na Marianach Północnych i zdecydowanie bliżej mu do Filipin i Chin, niż do wschodnich wybrzeży USA, a nawet niż do leżących w połowie drogi Hawajów. Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że okręt pełen jest drogiego sprzętu wojskowego, samolotów, broni i amunicji. Ma także napęd atomowy, a reaktorów nie można pozostawić niezabezpieczonych. Tymczasem marynarze w kwarantannie na Guam są przekonani, że sytuacja będzie się pogarszała, bowiem ani na okrętach ani na Guam nie ma możliwości odpowiednio odizolować chorych. 

Roosevelt nie jest jedynym okrętem, na którym pojawił się wirus, plotki mówią także o przypadkach na lotniskowcu Ronald Reagan. Okręty te są największymi we flocie amerykańskiej, komplement to 6 tysięcy ludzi, czyli więcej (załoga + pasażerowie), niż na wycieczkowcach klasy Princess, do których należy owiana złą sławą Diamond Princess.

Zapisz się na PolishBrief.pl

Analizy, opinie i wywiady. Gospodarczy skrót dnia.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ