GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Czy odmrażanie gospodarki spowoduje, że zrezygnujemy z pracy w domu?

29 czerwca 2020, 23:41 / źródło: MarketNews24.pl / zdjęcie: pixabay
Czy odmrażanie gospodarki spowoduje, że zrezygnujemy z pracy w domu?

O tym czy wrócimy do pracy formalnie decydują pracodawcy. Jednak wiele firm zastanawia się nad obniżeniem kosztów związanych z wynajmowaniem powierzchni biurowych.

- Firmy prowadzą ankiety wśród pracowników badając ich preferencje - mówi w rozmowie z MarketNews24 Monika Fedorczuk, ekspert ds. rynku pracy Konfederacji Lewiatan. – Wiele zależeć będzie od kultury organizacyjnej firmy i jej strategii.

Decyzje będą miały wpływ na rynek nieruchomości, a także na to jak biura będą wyglądały wraz z wygaszaniem pandemii i odmrażaniem gospodarki.

– Okazało się, że pracujemy efektywnie w formule online, ale są osoby, które chcą wrócić do biur, aby oddzielać życie zawodowe od prywatnego – ocenia M.Fedorczuk.  – Prawdopodobnie dominować będzie łączenie obu form pracy czyli do biur będziemy przychodzić w określonych dniach tygodnia.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ