GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

MR: W ramach tarcz do przedsiębiorców trafiło 112,6 mld zł pomocy

9 lipca 2020, 12:11 / źródło: Warszawa, ISBNews / zdjęcie: pixabay
MR: W ramach tarcz do przedsiębiorców trafiło 112,6 mld zł pomocy

Wartość pomocy przyznanej przedsiębiorcom, dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 sięga 112,6 mld zł, podało Ministerstwo Rozwoju (MR).

"Wartość przyznanej pomocy - według stanu na 8 lipca - wynosi już 112,6 mld zł" - czytamy w komunikacie.

Pomoc udzielana jest od początku kwietnia w ramach tarczy antykryzysowej, od połowy kwietnia w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) oraz Pakietu Pomocowego Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Dotychczas udzielone wsparcie to m.in.

  • 20,84 mld zł - zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek do ZUS za okres marzec - maj 2020 r., odroczenia/rozłożenia na raty składek do ZUS, świadczenia postojowe;
  • 19,41 mld zł  - dofinansowania na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, dofinansowania wynagrodzeń pracowników dla MMŚP z Europejskiego Funduszu Społecznego, mikropożyczki dla przedsiębiorców;
  • 57,32 mld zł - subwencje z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR);
  • 15,03 mld zł - zabezpieczenie kredytów Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK);
  • 20,6 mln zł - wsparcie z Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

"Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) i urzędów pracy wpłynęło 6 544 835 wniosków o skorzystanie z oferowanych przez tarczę rozwiązań" - czytamy dalej.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) podało z kolei na Twitterze, że w ramach tarczy antykryzysowej wypłacono dofinansowania dla 2,66 mln pracowników na łączną kwotę 10,87 mld zł; 1,71 mln mikropożyczek (w wysokości 5 tys. zł)  dla mikroprzedsiębiorców na kwotę 8,54 mld zł; 2,17 mln świadczeń postojowych - na 4,24 mld zł. Wartość zwolnień i ulg ze składek na ubezpieczenie społeczne sięga natomiast 16,6 mld zł.

(ISBnews)

1 komentarz

Imek
Imek
9 lipca 2020, 14:59
A gdzie trafiłyby pieniądze będzie jakaś lista jak zostały rozdeponowane środki?
ODPOWIEDZ

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ