GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
opinie

Emilewicz: Rząd planuje szybką scieżkę dla inwestorów VIP z zagranicy

17 lipca 2020, 14:29 / źródło: Warszawa, ISBNews / zdjęcie: pixabay

Rząd chce przygotować "szybką ścieżkę" dla inwestorów zagranicznych, którzy planują wielkoskalowe inwestycje w Polsce, poinformowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Wyraziła przekonanie, że projekt regulacji w tym zakresie jeszcze w tym roku zostanie przyjęty przez Radę Ministrów (RM).

"To ma być szybka ścieżka obsługi dla inwestorów od pewnego poziomu inwestycji. Wiemy, że wielkoskalowe inwestycje wymagają nie tylko uzyskiwania szeregu pozwoleń. Jeżeli są to inwestycje zagraniczne to dodatkową przeszkodą na początku często są język i brak znajomości architektury systemu administracyjnego w Polsce" - powiedziała Emilewicz dziennikarzom po konferencji na temat amerykańskich inwestycji w Polsce.

Porównała planowane rozwiązanie do obsługi klientów VIP w bankach.

"Tego typu obsługa, gdzie [podobnie jak w banku] klienci, od pewnej wartości [lokowanego kapitału] mają swojego opiekuna, który przeprowadza ich przez cala ścieżkę jest wskazana i oczekiwana" - podkreśliła.

Wyraziła przekonanie, że "tego typu rozwiązanie pomogłoby jeszcze bardziej, dzisiaj szczególnie w czasie wychodzenia z kryzysu w przyciąganiu atrakcyjnych inwestycji do Polski".

Poinformowała, że obecnie trwają prace nad projektem ustawy.

"Mam nadzieję, że do końca roku będziemy gotowi z tym, aby zakończyć proces rządowy legislacyjny" - dodała.

Uchyliła się od odpowiedzi na pytanie, jaki wolumen inwestycji mógłby być objęty "szybką ścieżką" VIP.

(ISBnews)

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ