GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Borys: Na oszczędzanie w ramach PPK zdecydowało się dotychczas 1,2 mln osób

28 lipca 2020, 14:16 / źródło: Warszawa, ISBNews / zdjęcie: pixabay
Borys: Na oszczędzanie w ramach PPK zdecydowało się dotychczas 1,2 mln osób

Na oszczędzanie w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) dotychczas zdecydowało się 1,2 mln pracowników, wraz z PPE – 1,4 mln, poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys. Pierwszy etap wdrażania PPK obejmował 3,9 tys. największych firm, zatrudniających około 3 mln pracowników.

"Na uczestnictwo zdecydowało się około 1,2 mln pracowników (z uzwględnieniem PPE blisko 1,4 mln osób. Ta partycypacja wyniosła około 40%" – powiedział Borys w trakcie konferencji.

Poinformował, że łącznie zgromadzone aktywa wynoszą 1,6 mld zł. Obecnie trwa drugi i trzeci etap wdrażania PPK.

"W ramach programu blisko połowa tych środków pochodzi z wpłat uczestników, drugie tyle jest dopłacone prze pracodawców i przez państwo" – doprecyzował Borys.

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych weszła w życie 1 stycznia 2019 r. Jest ona wdrażana etapami – w zależności od wielkości przedsiębiorstwa zatrudniającego danego pracownika. Od 1 lipca 2019 r.  objęła firmy zatrudniające co najmniej 250 osób zatrudnionych według stanu na dzień 31 grudnia 2018 r., a od 1 stycznia 2020 r. firmy zatrudniające co najmniej 50 pracowników, a od 1 lipca - do najmniej 20 pracowników. Ostatni etap wdrażania PPK rozpocznie się w przyszłym półroczu.

(ISBnews)

Zapisz się na PolishBrief.pl

Analizy, opinie i wywiady. Gospodarczy skrót dnia.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ