GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Premier nie wykluczył wprowadzenia nowych obostrzeń związanych z koronawirusem

30 lipca 2020, 13:45 / źródło: Warszawa, ISBNews / zdjęcie: pixabay
Premier nie wykluczył wprowadzenia nowych obostrzeń związanych z koronawirusem

Nie ma nowych zaleceń co do wprowadzania nowych obostrzeń, ale rząd nie wykucza, że taka potrzeba może się pojawić. Jednak z pewnością nie dojdzie do zamknięcia gospodarki, jakie miało miejsce w poprzednich miesiącach, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Decyzje zapadną w II połowie sierpnia.

Rząd rozważa także wprowadzenie kwarantanny dla obywateli niektórych państw z południa Europy, gdzie wzrasta liczba zakażeń (np. obywateli Hiszpanii).

"Na obecny moment nie mamy od Głównego Inspektora Sanitarnego i z Ministerstwa Zdrowia zestawu nowych obostrzeń, nowych zaleceń [...] Ale nie jest wykluczone, że jeżeli sytuacja będzie się pogarszać, to trzeba będzie dalej ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Jednak nawet w takiej sytuacji sądzę, że nauczyliśmy się w lepszy sposób zarządzać sytuacją gospodarczą czy okolicznościami gospodarczymi" - powiedział premier.

Zaznaczył jednak, że "obostrzenia te nie będą ograniczały działalności gospodarczej jak te obostrzenia, które były wdrożone w kwietniu czy w maju, żeby nie doszło do lockdownu [...]  co miało miejsce w poprzednim okresie".

"Wypracowujemy nowe metody radzenia sobie z koronawirusem od strony gospodarczej, od strony epidemicznej, od strony medycznej również" - dodał.

Dzisiaj poinformowano o 615 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 45 031 osób, poinformowało Ministerstwo Zdrowia (MZ). Łącznie zmarło 1 709 osób.

Premier powiedział, że liczy na to, że ciepły sierpień przyczyni się do spadku zachorowań. "Ale szykujemy różne scenariusze na tę okoliczność. W zależnosci od tego, który scenariusz będzie się rozwijał, w II połowie sierpnia będziemy podejmować określone działania" - zaznaczył.

(ISBnews)

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ