GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Straszak: Sytuacja sprzyja inwestowaniu w złoto

2 września 2020, 23:45 / źródło: opracowanie autorskie / zdjęcie: generali investment tfi
Straszak: Sytuacja sprzyja inwestowaniu w złoto

Ogłoszone przez FED minutki nie są jednoznaczne. Z jednej strony FED cały czas potwierdza gotowość do podjęcia kroków w zakresie wsparcia gospodarki w czasie pandemii, z drugiej – nie dostarczył informacji o działaniach dotyczących kontroli krzywej. Inwestorzy oczekiwali po FED więcej. Przekazane informacje wpłynęły na spadek aktywów finansowych. Czekamy na to, co przyniesie nam wrześniowe posiedzenie FED-u.

W Europie fala zachorowań na COVID-19 powraca, co widać zwłaszcza w Hiszpanii, Francji, na Bałkanach. Wiele państw ponownie zaczyna się zamykać, jednak nie wprowadza już tak drastycznych obostrzeń jak poprzednio. Przez część krajów turyści mogą przemieszczać się tylko tranzytowo, co ma wpływ na rynek turystyczny. W najbliższych tygodniach na pewno będziemy obserwować zmagania rządów poszczególnych krajów z rozwojem pandemii.

Jak obecna sytuacja wpływa na złoto?

W drugim tygodniu sierpnia mieliśmy pierwszy spadek cen złota po długim okresie wzrostów. Od tego czasu złoto znajduje się w trendzie bocznym.

Widać natomiast, że poziom 1900-1950 USD za uncję wydaje się poziomem wsparcia dla cen złota.

Obecnie podtrzymujemy pozytywne nastawienie do złota, gdyż czynniki fundamentalne wpływające na jego cenę są cały czas w mocy.

Aktualnie warto przyglądać się zachowaniu dolara, którego cena w ostatnim czasie miała duże wahania dzienne (nawet od 3,65 zł do 3,72 zł). Kurs EUR/USD zbliżał się nawet do  poziomu 1,2. Jest to czynnik bardzo ważny dla zachowania się złota.

Cały czas obserwujemy również dużą korelację pomiędzy wszystkimi klasami aktywów. Nie spodziewamy się zmiany polityki banków centralnych, która wpłynęłaby w znaczący sposób na cenę złota.

Warto też wspomnieć, że analitycy większości światowych banków inwestycyjnych podtrzymują pozytywną rekomendację dla metali szlachetnych, w tym złota.

Zapisz się na PolishBrief.pl

Analizy, opinie i wywiady. Gospodarczy skrót dnia.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ