GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
opinie

Gowin: MRPiT jest kategorycznie przeciwne wprowadzaniu lockdownu

30 października 2020, 13:48 / Zrodlo: Warszawa, ISBnews / zdj. Pixabay

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii  jest 'kategorycznie przeciwne wprowadzaniu lockdownu, niezależnie od sytuacji epidemicznej', poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

"Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii jest kategorycznie przeciwne wprowadzaniu lockdownu, niezależnie od sytuacji epidemicznej. Gospodarka musi funkcjonować" – powiedział Gowin, cytowany w komunikacie.

Wczoraj wieczorem kierownictwo MRPiT przeprowadziło konsultacje ze Związkiem Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU). W spotkaniu uczestniczyli: wicepremier Jarosław Gowin, wiceminister Olga Semeniuk oraz wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.

Ze strony branży, w spotkaniu uczestniczyli: prezes Lancerto S.A. Tomasz Ciąpała, prezes PAAN Capital i właściciel marki TatuumPaweł Kapłon, wiceprezes LPP SA Sławomir Łoboda oraz prezes Ochnik S.A. Marcin Ochnik.

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w przypadku, gdyby okazało się, że za 10 dni - 2 tygodnie wprowadzone ograniczenia nie doprowadziły do spadku zachorowań, planowane są dalsze obostrzenia, łącznie z zamknięciem granic, wprowadzeniem obostrzeń w przemieszczaniu się czy też zamykanie kolejnych działów gospodarki.

(ISBnews)

1 komentarz

pytający
pytający
30 października 2020, 21:21
Czyżby znowu rozłam w obozie władzy?
ODPOWIEDZ

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ