GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Kościnski: Deficyt budżetu po październiku wyniósł 12 mld zł

18 listopada 2020, 12:18 / Zrodlo: ISBNews / zdj. gov.pl
Kościnski: Deficyt budżetu po październiku wyniósł 12 mld zł

Deficyt budżetowy po październiku wyniósł 12 mld zł, poinformował minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. W budżecie państwa na koniec września br. odnotowano 13,75 mld zł deficytu.

"Deficyt budżetu państwa po październiku wyniósł 12 mld zł" - podało Ministerstwo Finansów (MF) na koncie na Twitterze.

W okresie styczeń-październik dochody budżetu państwa były wyższe o 3,3% r/r, zaś dochody podatkowe niższe o 1,2% r/r, podano także.

"W październiku dochody budżetu państwa z podatku VAT były wyższe o ok. 8,9% r/r. Począwszy od lipca br. dochody są wyższe niż rok wcześniej, chociaż od września ich tempo wzrostu jest coraz wolniejsze. Taka sytuacja spowodowana jest m.in. sprawną realizacją zwrotów VAT w poprzednich miesiącach oraz spadkiem tempa wzrostu zapasów w gospodarce" - dodał minister.

Resort podał w "Sprawozdaniu operatywnym z wykonania budżetu państwa za styczeń-wrzesień 2020 roku", że według finalnych danych dochody w okresie styczeń-wrzesień wyniosły 304,51 mld zł, tj. 69,9% planu. Z kolei wydatki sięgnęły 318,27 mld zł, tj. 73,1% planu.

Na początku października Sejm przyjął nowelizację budżetu na 2020 r ze 109,3 mld zł deficytu, spadkiem PKB w tym roku o 4,6%, średnioroczną inflacją na poziomie 3,3% oraz stopą bezrobocia rejestrowanego w wysokości 8% na koniec roku.

(ISBnews)

1 komentarz

Zgryzliwy
Zgryzliwy
18 listopada 2020, 12:34
Moze sie Panowie przebranzowia i zajma sie hotelarstwem xD
ODPOWIEDZ

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ