GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Chiny pokonują Indie bez jednego strzału. Nowa broń do kontroli tłumów?

19 listopada 2020, 11:00 / Asia Times / zdj. Pixabay

Według ostatniej publikacji Asia Times Chiny wykorzystały broń "mikrofalową", aby zmusić górskie siły specjalne Indii w spornym regionie Tybetu do odwrotu.

Eksperci światowej geopolityki jeszcze niedawno z zapartym tchem śledzili spór Chin i Indii na granicy Tybetu. Żołnierze tych dwóch potęg nuklearnych starły się w niecodziennej dla XXI w. fizycznej potyczce bez użycia broni (zgodnie z obowiązującym paktem ), w wyniku której zginęło co najmniej 20 żołnierzy indyjskich.

W kolejnym starciu Chiny były przygotowane jeszcze lepiej. Nie mając szans na dorównanie wyspecjalizowanym w tych warunkach oddziałom tybetańskim Indii, sięgnęły po technologie: broń emitującą fale podgrzewające cząsteczki wody w organizmie z odległości ok. 1 km. W efekcie, w ciągu 15 minut żołnierze indyjscy zaczęli wymiotować i musieli się wycofać. Według Asia Times broń ma działanie tymczasowe, nie wywołuje stałych uszkodzeń i dlatego może okazać się świetnym narzędziem kontroli tłumów.

Jest to naprawdopodobniej pierwszy przypadek wykorzystania tego typu broni w walce (USA ponoć opracowali podobną broń w 2007 r. ale dotychczas nie została wykorzystana). Chiny i Indie negocjują deeskalację konfliktu.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ