GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Morawiecki: Złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek jednej ze szczepionek

23 listopada 2020, 10:11 / Zrodlo: ISBNews / zdj. gov.pl

Polska planuje zamówić maksymalną liczbę przysługujących jej szczepionek na mocy umowy, jaką Komisja Europejska zawierała z firmami farmaceutycznymi w imieniu państw członkowskich. W odniesieniu do jednej ze szczepionek, zamówiliśmy już 16 mln dawek, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

"Zadeklarowaliśmy, że tak szybko, jak te szczepionki zostaną dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej, przez Europejską Agencję Rejestracji Leków, tak [szybko] zamawiamy maksymalną przysługującą Polsce z tytułu wielkości populacji […] liczbę szczepionek" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

"Więc zamówimy maksymalną liczbę szczepionek. I w odniesieniu do jednej z tych szczepionek to zamówienie złożyliśmy, zamówienie na około 16 mln, bo tyle przypadało z dostępnych dla całej Unii Europejskiej dawek i maksymalnego poziomu, o jaki mogliśmy zawnioskować" - dodał.

Poinformował, że trwa przygotowanie infrastruktury do szczepień przeciw COVID-19, szczepienia mają być dobrowolne. Potwierdził też, że szczepionki mają być dostępne w styczniu 2021 r. Pracuje nad nimi kilka firm farmaceutycznych, w tym Pfizer i AstraZeneca.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 213 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19. Dotychczas zachorowało 843 475 osób, zmarło 13 288.

(ISBnews)

1 komentarz

Sceptyczny
Sceptyczny
23 listopada 2020, 10:32
Ja swoja szczepionkę oddam, nie ufam takim wynalazkom....
ODPOWIEDZ

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ