GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Samorządowcy z Podhala: nadchodząca zima decydująca dla przetrwania firm

23 listopada 2020, 15:57 / Zrodlo: pap-mediaroom.pl / zdj. Pixabay

Nadchodząca zima będzie miała decydujące znaczenie dla przetrwania większości przedsiębiorstw Podhala i Podtatrza, od tych najmniejszych po największe – podkreślili w wypracowanym w poniedziałek oświadczeniu samorządowcy z Podhala.

"Pracujemy nad stanowiskiem i alternatywnymi propozycjami dotyczącymi organizacji wypoczynku zimowego, funkcjonowania obiektów hotelarskich i stoków narciarskich, które przekażemy premierowi. Uważamy, że jest jeszcze szansa, aby przekonać rząd do zmiany zadeklarowanych rozwiązań. Jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami branży turystycznej oraz z gminami górskimi z terenu całej Polski, których ten problem również dotyka" – czytamy w oświadczeniu samorządowców podpisanym m.in. przez starostę tatrzańskiego Piotra Bąka i burmistrza Zakopanego Leszka Dorulę.

Włodarze zwrócili uwagę, że zapowiedzi rządu dotyczące funkcjonowania szeroko pojętej branży turystycznej w najbliższym sezonie zimowym, są zaskakujące zarówno dla przedsiębiorców jak i samorządowców.

"Wyrażamy ogromne zaniepokojenie przewidywanymi konsekwencjami podjętych rozstrzygnięć. Chcemy wyraźnie podkreślić, że jako samorządowcy rozumiemy powagę sytuacji związanej z rozszerzaniem się pandemii i konieczność wdrażania wszelkich działań, które mają na celu jej ograniczenie. Dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców i wszystkich Polaków również jest najważniejsze" – napisano w oświadczeniu.

Według zapowiedzi premiera, zimowa przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe rozłożone na kilka turnusów. Jak wynika z informacji przekazanych na rządowej stronie gov.pl, dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe. (PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ lena/

Artykuł ukazał się na: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/samorzadowcy-z-podhala-nadchodzaca-zima-decydujaca-dla-przetrwania-firm

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ