GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Ryzyko zarażenia się COVID przez banknoty jest bliskie zera

25 listopada 2020, 13:47 / Zrodlo: opracowanie własne na podstawie badan Banku Anglii (BoE) / zdj. Pixabay

Bank Anglii opublikował wyniki badań dotyczące ryzyka zakażenia się koronawirusem w wyniku dotykania banknotów - rezultat? występuje niskie prawdopodobieństwo zakażenia się. Wirus SARS-CoV-2 utrzymuje się na nich krócej niż na innych powierzchniach, z którymi mamy styczność na co dzień.

Naukowcy odkryli, że ilość wirusów utrzymujących się na stabilnym poziomie na banknocie wyniosła godzinę, w momencie kiedy zostały one poddane ekspozycji. Warto podkreślić, że po sześciu godzinach ilość wirusów na banknotach spadła do 5 proc. lub nawet mniej wobec początkowego poziomu, po 24 godzinach było to mniej niż 1 proc., zaś po pięciu dniach poziom był śladowy lub niewykrywalny.

Istotnym elementem badań była informacja o tym, że w sklepie ryzyko zakażenia wynikało nie z dotykania banknotów, ale z bliskiej odległości osoby zakażonej oraz z dotykania koszyka lub wózka na zakupy, klawiatur z PIN-em,  bądź produktów na półkach.

1 komentarz

Bons
Bons
25 listopada 2020, 14:21
Ja nie place gotówka, calosc karta - ogólnie mam zdanie negatywne o tej PSEUDOpandemii
ODPOWIEDZ

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ