GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Goldman Sachs: Korekta ceny złota jest przejściowa, choć zniżki mogą potrwać

25 listopada 2020, 14:16 / Zrodlo: ISBNews / zdj. Pixabay

Obserwowana ostatnio korekta ceny złota jest przejściowa, uważają analitycy Goldman Sachs. Firma podtrzymała prognozę 12-miesięczną na poziomie 2 300 USD za uncję.

"Uważamy, że korekta na rynku złota była przejściowa i oczekujemy, że złoto będzie zwyżkować, gdy pojawi się więcej dowodów na inflację. Może jednak minąć trochę czasu, zanim to się zmaterializuje, ponieważ rynek może potrzebować kilku solidnych odczytów CPI z USA lub znaczącego ruchu na rynku ropy, aby wycenić wyżej inflację"- czytamy w raporcie.

Zdaniem analityków, do tego czasu złoto może nadal być narażone na presję wynikającą z rotacji cyklicznej bez reflacji. Aktualnie cena złota waha się w granicach 1 800 USD/toz

"Nasza średniookresowa teza zwyżkowa pozostaje niezmieniona, utrzymujemy naszą dwunastomiesięczną prognozę na poziomie 2300 USD/toz" - czytamy dalej.

(ISBnews)

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ