GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Sejm zdecydował, że osoby w izolacji, bez objawów COVID-19 mogą pracować zdalnie

28 listopada 2020, 13:05 / Zrodlo: ISBNews / zdj. gov.pl

Sejm zdecydował, że osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2, przebywające w izolacji, a nie wykazujące objawów COVID-19, będą mogły wykonywać pracę zdalną. Za przyjęciem  nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczanie COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych opowiedziało się 444 posłów, 4 było przeciwnych, 3 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej posłowie odrzucili poprawki, zakładające, że w czasie kwarantanny i izolacji ma przysługiwać zasiłek chorobowy w wysokości 100%, a także wydłużający ferie szkolne na okres od 4 stycznia do 14 marca 2021 r.  

Zgodnie z nowelą, możliwość świadczenia pracy zdalnej ma dotyczyć pracowników objętych izolacją w warunkach domowych, którzy nie przejawiają symptomów choroby COVID-19 bądź objawy tej choroby mają łagodny przebieg.

W przypadku pogorszenia stanu zdrowia pracownika w okresie świadczenia pracy zdalnej podczas izolacji, uzyska on prawo do wynagrodzenia chorobowego albo do świadczenia pieniężnego z tytułu choroby za pozostały okres przebywania w izolacji.

 (ISBnews)

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ