GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
bezpieczeństwo

Rosja zbroi się za rogiem

7 grudnia 2020, 23:40 / Reuters / zdj. Pixabay

Reuters donosi, że Rosja poważnie wzmacnia swoje siły w obwodzie kaliningradzkim. Powołując się na działania NATO w regionie, Rosja zdążyła już powołać zmotoryzowaną dywizję strzelecką, w skład której wchodzi oddział czołgów.

“W odpowiedzi na to niebezpieczeństwo, dowództwo sił zbrojnych było zmuszone do podjęcia działań odwetowych. Jedną z nich jest powołanie peOne of them was the formation of a pełnej zmotoryzowanej dywizji strzeleckiej, która dołączyła do oddziałów floty bałtyckiej” - admirał bałtyckiej floty Alexander Nosatov (tłum. PB)

Rosja oskarża zachód o wrogie działania w regionie, związane ze stacjonowaniem w pobliżu jednostki czołgów i wielonoradowych oddziałów taktycznych NATO. Flota bałtycka ma otrzymać wsparcie 30 czołgów T-72B3M tanks, korwety morskiej i myśliwców Sukhoi SU-30SM.

 

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ