GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Morawiecki: Mamy zarezerwowanych i zakupionych 60 mln dawek szczepionek

8 grudnia 2020, 13:15 / Zrodlo: ISBNews / zdj. gov.pl

Polska ma za zarezerwowanych i zakupionych ponad 60 mln dawek szczepionek od 6 wiodących światowych producentów, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

"Na chwilę obecną mamy już zarezerwowanych i zakupionych ponad 60 000 000 dawek szczepionek od 6 wiodących światowych producentów! Jesteśmy zabezpieczeni - a teraz jest czas na wielkie wyzwanie, czyli implementację Narodowego Programu Szczepień na COVID-19" – napisał Morawiecki na Facebooku.

Wcześniej dziś szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili projekt Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 w roku 2021 r. Teraz trafia do konsultacji społecznych, które mają potrwać do soboty. Później projekt zostanie dopracowany i w przyszły wtorek, 15 grudnia, ma zostać przyjęty przez Radę Ministrów.

Obecnie trwa nabór podmiotów, które będą prowadziły punkty szczepień. Dotychczas zgłosiło się ich ok. 1 tys.; na chwilę obecną możliwe byłoby przeprowadzenie szczepień 180 tys. osób tygodniowo. Nabór ten potrwa do 11 grudnia.

W ub. tygodniu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska podpisała umowy na 45 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 z trzema firmami farmaceutycznymi: Pfizer BioNTech, Johnson&Johnson i AstraZeneca. Koszt zakupów szczepionek to od 5 do 10 mld zł.

(ISBnews)

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ