GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Dworczyk potwierdza, że w styczniu do Polski ma trafić 1,1 mln dawek szczepionki

18 grudnia 2020, 14:43 / Zrodlo: ISBNews / zdj. gov.pl

Jeżeli Europejska Agencja Leków (EMA) dopuści do użycia szczepionkę przeciw COVID-19, firmy Pfizer-BioNTech , w styczniu do Polski ma trafić 1,1 mln dawek tej szczepionki, potwierdził szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

"Pozostaje aktualna ta deklaracja 1,1 mln szczepionek, przy czym też trzeba jasno powiedzieć, że zaszczepionych w konsekwencji będzie mogło być pół miliona osób, dlatego, że procedury są takie że każda partia zostaje podzielona na dwie części, żeby pacjent, który otrzymuje pierwszą szczepionkę, miał gwarancję że we właściwym terminie otrzyma drugą dawkę, która jest niezbędna, aby uzyskać odporność" - powiedział Dworczyk w wywiadzie dla radiowej Jedynki.

Szczepionka firmy Pfizer-BioNTech ma być podawana w dwóch dawkach w odstępie 21 dni. Polska ma zakontraktowanych ponad 60 mln dawek szczepionek od sześciu firm farmaceutycznych. Szczepionki mają być darmowe i dobrowolne, rozpoczęcie szczepień dla grupy 0 (m.in. kadr medycznych, pracowników i pensjonariuszy domów opieki społecznej oraz osób powyżej 60. roku życia)  planowane jest na przełomie grudnia i stycznia.

(ISBnews)

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ