GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
biznes

Przedsiębiorcy nie otrzymują pomocy od organów ścigania?

18 grudnia 2020, 23:50 / zrodlo: marketnews24.pl / zdj. Pixabay

W ostatnich miesiącach obserwujemy lawinowy wzrost sytuacji, w których pokrzywdzony przedsiębiorca nie otrzymuje pomocy od organów ścigania. Prokuratorzy bardzo szybko umarzają postępowania.

- Przedsiębiorcy są oszukiwani na bardzo różne sposoby, stają się ofiarami przestępczości gospodarczej. Mamy do czynienia z trendem i to bardzo wzrastającym  - mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Mackiewicz, współzałożyciel Stowarzyszenia Przeciwko Nadużyciom Gospodarczym – AntiFraud, adwokat, wspólnik w kancelarii Królewiecki Rudzki Mackiewicz.

Wyłudzanie pieniędzy jest coraz częstsze, zwłaszcza przy usługach budowlanych.

Brakuje współpracy pomiędzy biznesem i organami ścigania. Stowarzyszenie AntiFraud planuje przygotować analizę sytuacji i rekomendacje, współpracując z uczelniami i organizacjami reprezentującymi przedsiębiorców.

- Już teraz na poziomie prokuratur rejonowych powinni być wyznaczeni prokuratorzy, którzy zajmowaliby się przestępczością gospodarczą, która trapi małe i średnie przedsiębiorstwa – ocenia mec. M.Mackiewicz.

W 2019 r. w ramach prowadzonych spraw operacyjnych przez Centralne Biuro Śledcze Policji zainteresowaniem objętych zostało 7768 osób, działających w 811 zorganizowanych grupach przestępczych, w tym w 130 grupach międzynarodowych. Według oficjalnych źródeł wskaźnik wykrywalności to 87,6 proc. Jednak takich przestępstw jest o wiele więcej, tym trudniej o określenie ich wykrywalności.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ