GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Chcemy wiedzieć kto jest odpowiedzialny za sytuację gospodarczą

28 grudnia 2020, 23:45 / zrodlo: marketnews24.pl / zdj. Pixabay

Dobrze czujemy się w zarządzaniu swoimi prywatnymi finansami. Najmniej wiemy o inwestowaniu. Bardzo wzrosło zainteresowanie regułami rządzącymi gospodarką. Chcemy, aby rząd bardziej zadbał o nasz stan wiedzy i proces edukacji.

Jak wynika z  corocznego badania o wiedzy finansowej Polaków, przeprowadzanego już po raz czwarty, przez Dom Badawczy Maison&Partners, na zlecenie platformy Kapitalni.org, pandemia zmusiła Polaków do tego, aby bardziej zainteresowali się swoimi finansami. 

- Co symptomatyczne, w tym roku Polacy chcieli wiedzieć więcej jak działa gospodarka i to jest zupełnie coś nowego w wynikach naszych badań - mówi w rozmowie z MarketNews24 Agata Szczepanik, odpowiedzialna za rozwój platformy edukacyjnej Kapitalni.org.

80 proc. użytkowników Kapitalni.org ocenia, że edukacja finansowa jest ważna. Zmieniają się opinie kto za tę edukację powinien być odpowiedzialny. W 2019 r. ponad 40 proc. respondentów uważało, że za taką wiedzę każdy z nas jest przede wszystkim sam odpowiedzialny.

W tym roku aż o 8 proc. respondentów więcej ocenia, że to szkoła jest przede wszystkim za to odpowiedzialna. Już 54 proc. respondentów oczekuje tego od szkoły. 42 proc. Polaków ocenia, że dużą rolę w edukacji ekonomicznej rolę powinny odgrywać także instytucje finansowe i rząd.

- Co zaskakujące, wynik tego badania jest najlepszy w jego historii – dodaje A.Szczepanik. - Mamy większą wiedzę z zakresu pożyczania i praw konsumenckich związanych z kredytami. Najlepiej czujemy się w zarządzaniu swoimi domowymi finansami.

Natomiast najmniej wiemy o inwestowaniu i o podatkach, a także o prowadzeniu firmy.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ