GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Pfizer ma zakończyć dostawę szczepionek COVID-19 do UE do września

29 grudnia 2020, 12:26 / Zrodlo: Reuters, tłumaczenie własne PolishBrief / zdj. Pixabay

Rzecznik Komisji Europejskiej poinformował, że dystrybucja pierwszych 200 milionów dawek szczepionki na COVID-19, opracowanej przez firmy Pfizer i BioNTech na terenie Unii Europejskiej zostanie przeprowadzona do końca września przyszłego roku - poinformował Reuters.

Harmonogram szczepień był wcześniej nieznany, dlatego by przyśpieszyć cały proces, obszar liczący 450 milionów mieszkańców będzie potrzebował szczepionek również od innych dostawców.   Większość krajów UE rozpoczęła szczepienia pracowników służby zdrowia i osób wyjątkowo zagrożonych z użyciem szczepionki Pfizer w niedzielę. Szczepionka tej firmy jest jako jedyna dopuszczona do użycia w państwach członkowskich.  Rzecznik prasowy firmy Pfizer odmówił skomentowania opóźnień w harmonogramie i decyzji Komisji Europejskiej.

"Nasze harmonogramy są aspiracyjne i mogą ulec zmianie w zależności od zdolności produkcyjnych i harmonogramu produkcji. Rozważania te z kolei przyczynią się do udoskonalenia prognoz dostaw i harmonogramów dostaw" – powiedział.

Dodał, że trwają rozmowy na temat dostawy kolejnych 100 mln dawek, ale nie podał jej konkretnej daty.  Rzecznik UE powiedział, że większość umów uzgodnionych przez UE z producentami szczepionek COVID-19 przewiduje, że przeważająca liczba dostaw zostanie zakończona do końca przyszłego roku.  

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ