GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Częste podróże podnoszą szczęście o .... 7%

5 stycznia 2021, 23:40 / Washington Univeristy / zdj. Pixabay

Za oknem szaro, w telewizji trąbią o szczepionkach a Ty zastanawiasz się jak wyrwać się z domu, gdy wszystko zamknięte? Amerykańscy naukowcy własnie dostarczyli nawet najbardziej racjonalnym z nas poważnych argumentów za...podróżowaniem (gdy będzie bezpiecznie).

Badanie miało odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektórzy ludzie podróżują częściej niż inni i czy podróże mają wpływ na poczucie szczęścia. Jak się okazuje, osoby, które poświęcają więcej uwagi na informacje dotyczące turystyki i omawiają swoje plany wyjazdowe ze znajomymi są bardziej skłonni do podróży.

Co ciekawe, uczestnicy badań, którzy raportowali regularne podróże ponad 120 km oceniają swoje szczęście wyżej o około 7% szczęśliwsi od osób, które nie podróżują w ogóle lub bardzo rzadko. Autorzy badania podejrzewają, że wyniki związane są z pozytywnym efektem nowych doświadczeń i wyłamywania się z utrwalonej rutyny:

"Chociaż rzeczy jak praca, życie rodzinne i przyjaciele odgrywają większą rolę w ogólnych ocenach szczęścia, zakumulowane podróże rzeczywiście mają mały, ale zauważalny wpływ na subiektywne postrzeganie satysfakcji w życiu. To pokazuje jak ważne jest przełamywanie własnej rutyny i doświadczanie nowych rzeczy." - Chun-Chu (Bamboo) Chen, Washington University (tłum. redakcji)

 

To jak z Waszymi planami na 2021?

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ