GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Merkel o COVID-19: Najgorsze dopiero przed nami

7 stycznia 2021, 23:40 / Bloomberg / zdj. Pixabay

Jak donosi Bloomberg, w czwartkowym wystąpieniu Angela Merkel ostrzegła, że w walce z pandemią najgorsze miesiące są wciąż przed nami.

Pomimo, że Niemcy są czwartą gospodarka świata i współtworcą szczepionki (poprzez BioNTech), radzą sobie z COVID-19 równie źle jak inne kraje UE. Pisaliśmy niedawno, że niemieccy politycy krytykują UE za opóźnienie we wdrożeniu szczepionki. Pomimo utrzymywania a nawet rozszerzenia kontrowersyjnych w kraju obostrzeń, Niemcy przekroczyli 1000 zgonów dziennie przez drugi dzień z rzędu. Łączna liczba śmierci z powodu koronawirusa zbliża się do 38000. 

Niepokoje Merkel podziela WHO. Nowe odmiany wirusa (w UK i RPA), potencjalnie odporne na dotychczas wytworzone przeciwciała i stale rosnąca liczba zainfekowań ostudziła nadzieje na szybki powrót do normalności w związku z programem szczepień. WHO mówi nawet o "punkcie zwrotnym" pandemii. Do dziś UE zanotowała 27,5 milionów zainfekowań wirusem i ponad 600,000 zgonów, a liczby te stale rosną.

To wszystko w momencie, gdy tolerancja społeczna dla utrzymywanych obostrzeń jest coraz niższa a gospodarki na skraju wytrzymałości.

 

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ