GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Reuters: możliwe bankructwo nawet 4000 firm finansowych w Wielkiej Brytanii

7 stycznia 2021, 23:45 / Reuters / zdj. Pixabay

Jak donosi Reuter, brytyjski nadzór szacuje, że wskutek pierwszej falii pandemii nawet 4000 instytucji finansowych Wielkiej Brytanii jest zagrożonych bankructwem.

Nadzór FCA sprawdził 23000 instytucji na odporność na zdarzenia powiązane z COVID-19. Na koniec października aż 4000 z nich (17,3%) cechuje podwyższone ryzyko upadłości. W większości są to małe i średnie przedsiębiorstwa, dotknięte najgorszą recesją w Wielkiej Brytanii od 300 lat. Badania ujawniły znaczny spadek płynności firm ubezpieczeniowych, pośredników płatniczych czy brokerów. Badanie nie objęło 1500 największych instytucji finansowych na wyspach, objętych nadzorem Banku Anglii.

Nadzór ostrzega jednak przed wyciąganiem zbyt pochopnych wniosków. Badanie zostało przeprowadzone przed rozszerzeniem rządowego wsparcia finansowego i informacjami na temat szczepień. Z drugiej strony, badanie nie uwzględnia także doniesień na temat nowej odmiany wirusa w Wielkiej Brytanii, zamknięcia ruchu lotniczego z wysp i pogorszenia warunków handlowych w zw. z Brexitem.

Emanuel Wanat
Emanuel Wanat

Adwokat specjalizujący się w sporach sądowych i arbitrażowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i ekspert Insytutu Jagiellońskiego.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ