GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

KE: Mamy skuteczny sposób leczenia COVID-19

11 stycznia 2021, 23:45 / Komisja Europejska / zdj. Pixabay

Międzynarodowy zespół badaczy współfinansowany przez Unię Europejską potwierdził skuteczność dwóch leków tradycyjnie wykorzystywanych do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów (tocilizumab i sarilumab) w leczeniu COVID-19. Jak donosi Komisja Europejska, leki znaczącą zmniejszają czas pobytu pacjentów zarażonych COVID-19 na intensywnej terapii i ograniczają ryzyko śmierci o 25%.

Te ważne i nowe odkrycia oznaczają mniej zgonów i krótszy pobyt na intensywnej terapii, oszczędzając zdolność szpitali do niesienia pomocy w pandemii i ratowania życia. Nie odkrylibyśmy tych leczeń tak szybko bez przewodnictwa UE prowadzącej prawdziwie międzynarodowy wysiłek. - Mariya Gabriel, Komisarz ds Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodości 

Międzynarodowy zespół badaczy działał w ramach platformy REMAP-CAP, opierającej się na innowacyjnym projekcie testów, pozwalającym na równoległe testowanie różnych form terapii i szybkie dodawanie lub usuwanie ich z platformy, po sprawdzeniu bezpieczeństwa i efektywności. Początkowo, platforma została stworzona w celu badania zapelania płuc, ale wysiłki zostały przekierowane na znalezienie leczenia na COVID-19 po wybuchu pandemii.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ