GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Czy Europejczycy zignorują lockdown? Restauracje otwierane pomimo restrykcji

18 stycznia 2021, 23:40 / redakcja / zdj. Pixabay

Z Europy napływają doniesienia o kolejnych państwach, których obywatele decydują się na otwarcie biznesu pomimo restrykcji zw. z COVID-19. Rządy straszą sankcjami, ale niektórzy przedsiębiorcy nie mają już wiele do stracenia. W akcie desperacji decydują się na nieposłuszeństwo obywatelskie. Czy to zmusi władze Europy do ograniczenia restrykcji?

Według portalu Off-Guardian nawet 50.000 restauracji włoskich było w weekend otwarte na obsługę publiczności. Restauracje ogłaszały się hashtagiem #IoOpro, oznaczającym "jestem otwarty". Po przybyciu policji, goście odmawiali opuszczenia lokalu. W jednym z nich zaczęli krzyczeć jednomyślnie, podkreślając, że "to oni płacą pensje policjantów"

ITALY: #IoApro restaurant is open, police arrives. Customers refuse to leave & shout in unison "Get out! Get out! Get out! ..we pay your wages from our taxes, you work for us.. Get out! Get out! Get out!" #IOpen
https://twitter.com/robinmonotti/status/1350232937376215042?s=20 
@RobinMonotti
 

Podobne działania ogłosili polscy restauratorzy. Przedsiębiorcy, zachęceni korzystnym wyrokiem WSA w Opolu i zmuszeni tragiczną sytuację gospodarczą, decydują się na otwieranie biznesu pomimo grożących im sankcji. Jak niedawno pisaliśmy, nawet 60% Polaków nie chce przedłużenia lockdownu.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ