GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Nowa terapia ogranicza ryzyko zgonu na COVID-19 o 80%, bez szczepienia

21 stycznia 2021, 23:40 / Bloomberg / zdj. Pixabay

Jak donosi Bloomberg, amerykańska spółka Eli Lilly opracowała terapię redukującą niebezpieczeństwo symptomatycznego zachorowania na COVID-19 nawet o 80%.

Terapia jest analizowana jako środek „uzupełniający” ochronę zapewnianą przez szczepionki, szczególnie wśród osób najbardziej narażonych. Eli Lilly ma współpracować z rządem amerykańskim, aby opracować plan wdrożenia terapii w ośrodkach opieki nad osobami starszymi:

“Gdy mamy wybuch zakażeń w domach opieki i ludzie jeszcze nie zostali zaszczepieni, to może być potencjalny środek ochrony do czasu szczepienia.” Daniel Skovronsky, Chief Scientific Officer, Eli Lilly (tłum. PB).

Według Bloomberga, około 25% zgonów z powodu COVID-19 w USA dotyczy osób zamieszkujących w ośrodkach opieki. Terapia będzie przydatna dla osób, które nie zostały zaszczepione lub tych, które nie mogą skorzystać ze szczepień z uwagi na istniejące przeciwwskazania.

Producent badał skuteczność terapii na próbie 299 mieszkańców domów opieki i 666 pracowników. Osoby, które otrzymały lek Eli Lilly były o 80% mniej narażone na zachorowanie na COVID-19 niż osoby, którym podano placebo. W czasie badań wystąpiły 4 zgony związane z COVID-19 – wyłącznie wśród grupy, która otrzymała placebo.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ