GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Parlament UE wzywa do niezwłocznego wstrzymania prac nad Nord Stream 2

21 stycznia 2021, 23:45 / redakcja / zdj. Pixabay

W podjętej dziś uchwale, Parlament UE wezwał państwa członkowskie do podjęcia aktywnych działań i zaostrzenia sankcji wobec Rosji, wobec aresztowania opozycjonisty Alexeia Navalnego.

Uchwałę poparło 581 eurodeputowanych, 50 było przeciwko, 44 się wstrzymało. Sankcje mają dotyczyć osób (fizycznych i prawnych) zaangażowanych w aresztowanie i uwięzienie Navalnego, rosyjskich oligarchów i przedstawicieli mediów posiadających aktywa w UE.

Co ważne dla Polski, europarlamentarzyści zalecają przegląd współpracy z Rosją i wzywają UE do natychmiastowego wstrzymania realizacji Nord Stream 2.

Jak donosi Reuters, kanclerz Niemiec Angela Merker, wciąż wspiera projekt a jej ocena w tym zakresie nie uległa zmianie. W międzyczasie, niemiecki regulator oczekuje rozpoznania skargi grup środowiskowych przeciwko budowie. Nord Stream 2 jest zakończony w 90%. Budowa jest kontrowersyjna nie tylko w UE, ale także w USA. Zmiana reżymu w USA może wzmocnić środowisko przeciwne realizacji projektu.

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ