GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Morawiecki: Kolejne decyzje dot. otwierania gospodarki możliwe w tym tygodniu

1 lutego 2021, 12:41 / Zrodlo: ISBNews / zdj. KPRM

Jeśli spadek zajętości łóżek i respiratorów będzie kontynuowany, to już w tym tygodniu rząd będzie chciał przedstawić kolejne zasady, które będą obowiązywać w najbliższym czasie, tak żeby krok po kroku otwierać gospodarkę, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

"Obserwujemy spadek zajętych łóżek i respiratorów. Jeżeli będzie kontynuowany, to już w tym tygodniu będziemy chcieli przedstawić kolejne zasady, które będą obowiązywać w najbliższym czasie, tak żeby krok po kroku otwierać gospodarkę" - powiedział Morawiecki, cytowany na profilu Kancelarii Premiera na Twitterze.

Premier podkreślił, że rząd analizuje sytuację we wszystkich branżach dotkniętych pandemią.

"Obecnie przyglądamy się bardzo dokładnie, w jaki sposób w nowym protokole sanitarnym można by luzować restrykcje w niektórych miejscach, zwłaszcza, jeżeli w najbliższych paru dniach pozytywne dane dotyczące liczby zakażeń, liczby zgonów, a także zajętości łóżek covidowych, respiratorów, a także dane dotyczące pandemii wokół nas, w innych krajach UE się potwierdzą" - wskazał Morawiecki podczas konferencji prasowej w Zabrzu. 

Od dziś sklepy w galeriach handlowych zostały otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym, podobnie jak galerie sztuki i muzea.

Pozostałe obostrzenia zostają utrzymane do 14 lutego. Do tego czasu nauka będzie odbywać się w dotychczasowym trybie.

Utrzymany zostaje zakaz zgromadzeń, imprez, restauracje mogą przygotowywać żywność na wynos i w dowozie, hotele pozostają zamknięte dla podróży służbowych (wyjątki dla medyków i w przypadkach związanych z infrastrukturą krytyczną) zamknięte pozostają stoki, siłownie i kluby fitness (infrastruktura sportowa jest tylko dla uprawiających sport zawodowo).

(ISBnews)

 

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ