GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Czarnek: Rząd gotowy na każdy wariant, w tym powrót do szkół przed Wielkanocą

8 lutego 2021, 10:13 / Zrodlo: ISBNews / zdj. Pixabay

 Rząd jest przygotowany na każdy wariant, także na powrót uczniów wszystkich klas do nauczania w trybie stacjonarnym przed świętami Wielkanocy, poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

"Ja niczego nie wykluczam, na każdy wariant jesteśmy przygotowani - również na powrót klas IV-VIII i klas szkół ponadpodstawowych do szkół w trybie stacjonarnym przed Wielkanocą, ale to zależy nie od tego, jak my jesteśmy przygotowani, tylko od tego, jakie są okoliczności pandemiczne i od opinii ekspertów" - powiedział Czarnek w rozmowie z radiową Jedynką.

"Decyzje o powrocie do szkoły zależą nie tylko i nie tyle od zaszczepienia się wszystkich nauczycieli, co od wielu czynników, zwłaszcza ilości zakażeń, zgonów w Polsce, za granicą, rozwoju koronawirusa w tych różnych odmianach wirusa - tego brytyjskiego czy południowoafrykańskiego, od tego, jak wygląda sytuacja dotycząca przestrzegania obostrzeń przez Polaków" - wymienił minister.

Podkreślił, że nie można też wykluczyć powrotu klas I-III do nauczania zdalnego, jeśli sytuacja by się pogorszyła.

W końcu stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że jeżeli okaże się, że powrót uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej nie przyczynił się do wzrostu wskaźnika zachorowalności wśród nauczycieli, to będzie to dawało przestrzeń do powrotu do szkół. Jak mówił, decyzje w tej sprawie mogą zapaść w drugim tygodniu lutego.

18 stycznia uczniowie klas I-III powrócili do szkół, dla pozostałych klas szkoły podstawowej, szkół średnich i wyższych nauka odbywa się co do zasady w trybie zdalnym.

(ISBnews)

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ