GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Bitcoin pobije kolejne rekordy?

11 lutego 2021, 23:40 / CNBC / zdj. Pixabay

Fani kryptowalutowego giganta mogą zacierać ręce. Po tym jak Tesla, informując o nabyciu bitcoinów o wartości 1,5 miliard dolarów, wywindowała ceny jednostki do rekordowych poziomów, działania kluczowych graczy sektora finansowego poprawiły fundamenty najpopularniejszej kryptowaluty.

W tym tygodniu najstarszy amerykański Bank of New York Mellon poinformował, że zacznie oferować usługi depozytowe dla aktywów cyfrowych.

Rosnące zainteresowanie klientów na aktywa cyfrowe, dojrzałość zaawansowanych rozwiązań i poprawiająca się przejrzystość regulacyjna tworzy istotną szansę dla nas, żeby oferować nasze usługi w tym rozwijającym się sektorze - Roman Regelman (CEO) [tłum. PB za CNBC]

Podejście banku jest tylko jednym z wielu ostatnio pozytywnych komunikatów dla rynku kryptowalut. VISA, gigant kartowy, już zapowiedział wprowadzenie kryptowalut do swoich sieci płatniczych. Podobne plany ogłosił wczoraj Mastercard, obiecując integracje cyfrowych walut we własnej sieci.To istotny zwrot od dotychczasowej polityki: do tej pory Mastercard oferował możliwość płacenia kryptowalutami, ale po ich konwersji na waluty państwowe. Nowe produkty mają pozwalać na bezpośrednie rozliczenia w kryptowalucie.

W efekcie, w czwartek bitcoin przebił rekordowy poziom 48.000 dolarów, osiągając zwrot o ponad 60% od początku roku.

 

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ