GOSPODARKA EKONOMIA NOWE TECHNOLOGIE
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
news

Izrael: po szczepieniach spadek zachorowań nawet o 94%.

15 lutego 2021, 23:45 / Reuters / zdj. Pixabay

Jak donosi Reuters, w największym badaniu dotychczas w Izraelu potwierdzono spadek symptomatycznych przypadków zachorowania na COVID-19 o 94%. Badanie przeprowadzono na grupie 600.000 osób, ktore przyjęły podwójną dawkę szczepionki Pfizer-BioNTech.

Według organizacji zarządzania zdrowia Clalit, obsługującej ponad połowę Izraelczyków, ta sama grupa ma o 92% mniejsze szansę na poważne zachorowanie na wirusa. Wyniki badania porównano z taką samą grupę osób, które nie otrzymały szczepionki.

"To dowodzi niewątpliwie, że szczepionka Pfizera na koronawirusa jest niezwykle skuteczna w prawdziwym świecie po tygodniu od otrzymania drugiej dawki, tak jak wynikało z badań klinicznych" - R. Balicer, CIO Clalit [tłum. redakcja za Reuters]

Izrael może jednak pochwalić się jedną z najskuteczniej zorganizowanych akcji szczepienia. Narodowy plan szczepień rozpoczął się 19 grudnia a pierwszym zaszczepionym był premier Benjamin Netanyahu. W niecały miesiąc później zaszczepionych było już prawie 20% populacji, w tym 60% osób w grupie priorytetowej (CNBC). Kiedy w Polsce będziemy mogli cieszyć się podobną sprawnością administracji?

0 komentarzy

przeczytaj także

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ